• 1 Cork v Waterford Munster MHC Rd5 2018
  • 1 Rebel Og Award June -18 Sarsfields & St Finbarr's Feile winners
  • 1 Allianz Sciath na Scol Hurling/Camogie Finals 2018
  • 1 Presentation of Inter-County Medals 2018
  • 1 Cork vs Wexford . 03.02.2019. Photo Courtesy of Denis O’ Flynn
  • 1 Cork v Tipperary All-Ireland U21 HC Final 2018
  • 1 Kilkenny vs Cork 27.01.2019. Photo Courtesy of Denis O’ Flynn
  • 1 Cork GAA Stars Awards 25.01.2019. Photo Courtesy of Tony O’ Connell
  • 1 County Convention 2018
  • 1 National League Double Header - 03.02.2019 - Photo Courtesy of George Hatchell
  • 1 Co. PIHC R3 Fermoy v Watergrasshill 2018
  • 1 Dr Con Tribute. Photo Courtesy of George Hatchell
  • 1 Canon O’Brien Cup 06.01.2019
  • 1 Cork / Wexford Press Day . 29.01.2019. Photo Courtesy of George Hatchell
  • 1 Rebel Óg awards 18.01.2019. Photo Courtesy of John Tarrant
  • 1 Canon O’Brien Cup 06.01.2019
  • 1 Cork GAA Stars Awards 25.01.2019. Photo Courtesy of Tony O’ Connell
  • 1 Rebel Og Awards December 2018 - Presentation Brother College
  • 1 Cork v Waterford Munster MFC Q/F 2018
  • 1 Co. PIHC R1 Aghada v Fr O' Neills 2

Latest Fixtures view all
Thursday 26th May, 2022
Cork Credit Unions Division 1 FL Group A
19:15 Ballincollig vs St Michaels @ Ballincollig
20:00 Fermoy vs St Finbarrs @ Fermoy
Cork Credit Unions Division 2 FL Group A
19:30 Nemo Rangers vs Bandon @ Nemo Rangers
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
19:15 Na Piarsaigh vs Aghabullogue @ Na Piarsaigh
Friday 27th May, 2022
Junior B Football Championship
19:30 Glengarriffe vs Deel Rovers @ Millstreet
19:30 Kilbrin vs Doneraile @ Buttevant
Saturday 28th May, 2022
16:00 Abbey Rovers vs Crosshaven @ Caherlag
Junior C Football Championship
16:00 Ballinacurra vs St Johns @ Carraig na bhFear
Junior B Football Championship
16:00 Grange vs Lough Rovers @ Watergrasshill
Cork Credit Unions Division 1 FL Group A
14:00 Newcestown vs Beal Athan Ghaorthaidh @ Newcestown
16:00 Kiskeam vs Castlehaven @ Kiskeam
16:00 Mallow vs Eire Og @ Mallow
Cork Credit Unions Division 1 FL Group B
13:30 Clyda Rovers vs Carbery Rangers @ Clyda Rovers
16:00 Cill na Martra vs Valley Rovers @ Cill Na Martra
16:00 Clonakilty vs Carrigaline @ Clonakilty
16:00 Douglas vs O Donovan Rossa @ Douglas
Cork Credit Unions Division 2 FL Group A
16:00 Ballydesmond vs Rockchapel @ Ballydesmond
16:00 Dohenys vs Glanworth @ Dunmanway
16:00 Macroom vs Newmarket @ Macroom
16:00 St Vincents vs Bantry Blues @ St Vincents
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
16:00 Aghada vs Kanturk @ Aghada (Rostellen)
16:00 Naomh Aban vs Dromtarriffe @ Ballyvourney
18:00 Castletownbere vs Bishopstown @ Castletownbere
Cork Credit Unions Division 3 FL Group A
15:00 Kinsale vs Iveleary @ Kinsale
16:00 Gabriel Rangers vs Glanmire @ Ballydehob
16:00 Kilshannig vs Adrigole @ Kilshannig
Cork Credit Unions Division 3 FL Group B
16:00 Glenville vs Mayfield @ Glenville
Sunday 29th May, 2022
Junior B Football Championship
17:00 Fr O Neills vs Araglen @ Ballynoe
Red FM Division 2 HL Group A
12:00 Ballinhassig vs Blackrock @ Church Rd
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
14:00 Knocknagree vs Mitchelstown @ Knocknagree
Cork Credit Unions Division 3 FL Group B
11:30 Ballinora vs St Nicks @ Ballymaw
12:00 St Finbarrs vs Boherbue @ Togher
Monday 30th May, 2022
Red FM Division 3 HL Group A
19:30 Midleton vs St Finbarrs @ Midleton
Tuesday 31st May, 2022
Red FM Division 2 HL Group A
19:45 Ballyhea vs Kilworth @ Ballyhea
Red FM Division 2 HL Group B
19:30 Milford vs Inniscarra @ Milford
Red FM Division 3 HL Group C
19:30 Cloughduv vs Sarsfields @ Cloughduv
Wednesday 1st June, 2022
Red FM Division 1 HL Group A
19:30 Newcestown vs Na Piarsaigh @ Newcestown
Red FM Division 3 HL Group A
19:30 Aghabullogue vs St Finbarrs @ Coachford
Thursday 2nd June, 2022
Red FM Division 1 HL Group B
19:30 St Finbarrs vs Glen Rovers @ Togher
Red FM Division 2 HL Group A
19:30 Kildorrery vs Courcey Rovers @ Kildorrery
Red FM Division 2 HL Group B
19:30 Bandon vs Eire Og @ Bandon
Friday 3rd June, 2022
Red FM Division 3 HL Group B
19:45 Lisgoold vs Dripsey @ Dripsey
Red FM Division 3 HL Group C
19:30 Glen Rovers vs Castlemartyr @ Glen Rovers
Saturday 4th June, 2022
Red FM Division 1 HL Group A
16:00 Bishopstown vs Fr O Neills @ Bishopstown
16:00 Douglas vs Killeagh @ Douglas
16:00 Newtownshandrum vs Fermoy @ Newtownshandrum
Red FM Division 1 HL Group B
16:00 Carrigtwohill vs Erins Own @ Carrigtwohill
16:00 Charleville vs Mallow @ Charleville
16:00 Kanturk vs Ballymartle @ Kanturk
Red FM Division 2 HL Group A
16:00 Carrigaline vs Ballyhea @ Carrigaline
16:00 Watergrasshill vs Blarney @ Watergrasshill
Red FM Division 2 HL Group B
16:00 Castlelyons vs Ballincollig @ Castleyons
16:00 Valley Rovers vs Cloyne @ Brinny
16:00 Youghal vs Mayfield @ Youghal
Red FM Division 3 HL Group A
16:00 Aghabullogue vs Na Piarsaigh @ Coachford
16:00 Douglas vs Barryroe @ Douglas
Red FM Division 3 HL Group B
16:00 Aghada vs Meelin @ Aghada (Rostellen)
16:00 Argideen Rangers vs Russell Rovers @ Timoleague
Sunday 5th June, 2022
Red FM Division 1 HL Group B
14:00 Sarsfields vs Bride Rovers @ Riverstown
Red FM Division 3 HL Group A
11:30 Dungourney vs St Catherines @ Dungourney
Red FM Division 3 HL Group C
17:00 Tracton vs Ballygarvan @ Minane Bridge
Latest Results view all
Sunday 22nd May, 2022
Junior B Hurling Championship
12:00 Lough Rovers 0 - 19 vs 0 - 16 Doneraile
Red FM Division 1 HL Group A
11:00 Killeagh 3 - 16 vs 1 - 19 Midleton
Red FM Division 3 HL Group A
11:00 St Finbarrs 0 - 17 vs 1 - 18 Douglas
Saturday 21st May, 2022
Junior B Hurling Championship
16:00 Freemount - vs - Bantry Blues
16:00 Gabriel Rangers 1 - 16 vs 1 - 11 Laochra Og
16:00 O Donovan Rossa 1 - 14 vs 0 - 14 Randal Og
16:00 Rathpeacon 2 - 7 vs 1 - 17 Ballyclough
Red FM Division 1 HL Group A
16:00 Fermoy 0 - 12 vs 0 - 21 Douglas
17:00 Fr O Neills 3 - 22 vs 2 - 13 Newtownshandrum
18:00 Bishopstown 4 - 14 vs 0 - 12 Newcestown
Red FM Division 1 HL Group B
16:00 Carrigtwohill 0 - 18 vs 1 - 19 Kanturk
17:00 Erins Own 2 - 21 vs 0 - 23 Charleville
19:30 Bride Rovers 1 - 14 vs 0 - 13 Ballymartle
Red FM Division 2 HL Group A
16:00 Blarney 3 - 21 vs 1 - 19 Carrigaline
17:00 Blackrock 1 - 19 vs 2 - 9 Watergrasshill
18:00 Courcey Rovers 1 - 24 vs 0 - 20 Ballinhassig
Red FM Division 2 HL Group B
16:00 Ballincollig - vs - Youghal
16:00 Eire Og 0 - 18 vs 1 - 20 Inniscarra
16:00 Mayfield 2 - 16 vs 1 - 22 Valley Rovers
18:00 Cloyne 2 - 18 vs 3 - 18 Bandon
Red FM Division 3 HL Group A
18:30 Midleton 2 - 20 vs 2 - 20 Barryroe
Red FM Division 3 HL Group B
16:00 Ballinhassig - vs - Lisgoold
16:00 Meelin 1 - 17 vs 1 - 18 Argideen Rangers
16:30 Russell Rovers 0 - 20 vs 0 - 22 Aghada
Red FM Division 3 HL Group C
14:00 Ballygiblin - 13 vs 1 - 19 Cloughduv
16:00 Sarsfields 1 - 18 vs 2 - 23 Tracton
17:30 Ballygarvan 2 - 19 vs 2 - 16 Glen Rovers
Tom Creedon Cup Group A
18:00 Adrigole 1 - 6 vs 0 - 15 Cill na Martra
Tom Creedon Cup Group B
17:00 Glenville - vs - Castletownbere
Friday 20th May, 2022
Red FM Division 2 HL Group B
20:00 Castlelyons 4 - 22 vs 1 - 14 Milford
Red FM Division 3 HL Group A
19:30 St Catherines 0 - 19 vs 1 - 11 Aghabullogue
19:45 Na Piarsaigh 0 - 13 vs 1 - 18 Dungourney
Cork Credit Unions Division 1 FL Group B
19:30 Carbery Rangers 1 - 13 vs 1 - 6 Ilen Rovers
Thursday 19th May, 2022
Red FM Division 1 HL Group A
19:00 Blackrock 1 - 25 vs 0 - 13 Na Piarsaigh
Red FM Division 1 HL Group B
19:30 Mallow 0 - 14 vs 0 - 20 St Finbarrs
Red FM Division 3 HL Group B
19:30 Kilbrittain 4 - 21 vs 2 - 7 Dripsey
Tom Creedon Cup Group A
19:30 Macroom 2 - 11 vs 1 - 8 Nemo Rangers
Wednesday 18th May, 2022
Tom Creedon Cup Group B
19:45 Boherbue - vs - Bantry Blues
Tuesday 17th May, 2022
Red FM Division 1 HL Group B
19:30 Charleville 2 - 14 vs 0 - 15 Carrigtwohill
19:30 Glen Rovers 0 - 13 vs 4 - 21 Sarsfields
Monday 16th May, 2022
Red FM Division 3 HL Group A
19:30 Dungourney 0 - 24 vs 2 - 16 Douglas
Sunday 15th May, 2022
Junior B Football Championship
12:00 Deel Rovers 3 - 2 vs 2 - 13 Garnish
16:00 Araglen 2 - 9 vs 2 - 12 Clann na nGael
16:00 Goleen 2 - 11 vs 1 - 5 Doneraile
18:00 Grange 0 - 7 vs 1 - 12 St Oliver Plunketts
Cork Credit Unions Division 1 FL Group B
16:00 Valley Rovers 1 - 11 vs 0 - 8 Clyda Rovers
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
11:30 Aghabullogue 2 - 11 vs 3 - 12 Aghada
13:00 Naomh Aban 0 - 13 vs 3 - 16 Knocknagree
Cork Credit Unions Division 3 FL Group A
14:00 Iveleary 0 - 14 vs 2 - 8 Kilshannig
Saturday 14th May, 2022
Junior C Football Championship
14:00 Freemount 2 - 12 vs 1 - 13 Ballyphehane
Junior B Football Championship
16:00 Abbey Rovers 0 - 7 vs 3 - 14 St Catherines
16:00 Diarmuid O Mathunas 3 - 23 vs 0 - 7 Crosshaven
16:00 Kilbrin 0 - 9 vs 3 - 13 Kilmeen
Junior C Football Championship
16:00 Lismire - vs - Rochestown
Junior B Football Championship
16:00 Shanballymore 2 - 17 vs 0 - 7 Glengarriffe
Cork Credit Unions Division 1 FL Group A
16:00 Beal Athan Ghaorthaidh 2 - 13 vs 1 - 15 Mallow
16:00 Fermoy 1 - 10 vs 0 - 13 Kiskeam
16:00 St Finbarrs 2 - 12 vs 1 - 8 Newcestown
17:00 Eire Og 0 - 8 vs 0 - 8 Ballincollig
Cork Credit Unions Division 1 FL Group B
16:00 Carrigaline 1 - 14 vs 2 - 11 Cill na Martra
16:00 Clonakilty 1 - 10 vs 2 - 9 Douglas
Cork Credit Unions Division 2 FL Group A
16:00 Bantry Blues 1 - 13 vs 5 - 14 Nemo Rangers
16:00 Dohenys 0 - 15 vs 0 - 8 Macroom
16:00 Glanworth 2 - 16 vs 1 - 7 Ballydesmond
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
16:00 Dromtarriffe 0 - 11 vs 3 - 12 Castletownbere
16:00 Kanturk 1 - 21 vs 3 - 8 Mitchelstown
19:30 Bishopstown 0 - 13 vs 1 - 10 Na Piarsaigh
Cork Credit Unions Division 3 FL Group A
16:00 Adrigole 4 - 7 vs 0 - 14 Gabriel Rangers
16:00 Kildorrery 1 - 9 vs 1 - 13 Kinsale
Cork Credit Unions Division 3 FL Group B
16:00 Boherbue 3 - 16 vs 0 - 11 Ballinora
16:00 Millstreet 3 - 14 vs 0 - 5 Glenville
Friday 13th May, 2022
Junior C Football Championship
19:30 Ballinure 3 - 6 vs 0 - 10 Rathpeacon
Junior B Football Championship
19:30 Castlelyons 2 - 21 vs 0 - 8 Lough Rovers
Cork Credit Unions Division 1 FL Group A
19:30 St Michaels 5 - 13 vs 2 - 10 Castlehaven
Cork Credit Unions Division 2 FL Group A
20:00 Bandon 0 - 14 vs 3 - 16 Newmarket
20:00 Rockchapel 1 - 12 vs 1 - 6 St Vincents
Cork Credit Unions Division 3 FL Group B
19:15 Mayfield 3 - 10 vs 2 - 10 St Finbarrs
Thursday 12th May, 2022
Cork Credit Unions Division 1 FL Group B
19:30 Nemo Rangers - vs - O Donovan Rossa
Wednesday 11th May, 2022
Red FM Division 3 HL Group C
19:00 Glen Rovers 2 - 19 vs 2 - 19 Sarsfields
U19 Football Leagues - Premier 2 - Group 2
19:00 St Michaels 3 - 5 vs 1 - 11 Carbery Rangers
Tuesday 10th May, 2022
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
19:30 Naomh Aban 1 - 15 vs 1 - 13 Na Piarsaigh
Monday 9th May, 2022
Tom Creedon Cup Group B
19:45 Boherbue - vs - Glenville

Other News view all
Cork GAA Clubs draw - November...
29.11.2019
Latest ResultsNovember 20191st          G104     2 Premium Seat Tickets for Pairc...
Cork GAA Clubs' Draw
27.11.2019
The November Draw will be hosted by...

Divisional AGM's
28.11.2019
The following are the details of Divisional AGM's to be held over the coming weeks.   Seandun- Friday...
Terry Kelly (RIP)
27.11.2019
The death has taken place of Terry...





Car Insurance Ireland
site designed & developed by Sportsmanager.ie